Festiwal zdrowego jedzenia i gotowania

By   8 czerwca 2017

Zespół Szkół Ekonomicznych wraz ze Stowarzyszeniem „Przyjaciół Ekonomika” w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Powiat Dębicki rozpoczął działanie, którego celem jest propagowanie zasad zdrowego odżywiania i kultury jedzenia.

 

We wtorek 23 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza część ( z trzech planowanych)  Festiwalu zdrowego jedzenia i gotowania.

Były to  warsztaty kulinarne dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych z terenu Dębicy oraz powiatu dębickiego.

 

W czasie warsztatów gimnazjaliści wspólnie z uczniami klas gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych zdobywali wiedzę w praktyce na temat przygotowania smacznych i zdrowych potraw. Spotkanie rozpoczęło się od ciekawego wykładu Pani Elżbiety Kurzawy na temat racjonalnego  odżywiania  oraz  pokazu prawidłowo zestawionej racji pokarmowej. Następnie zaproszeni uczniowie wraz z uczniami z klas gastronomicznych przygotowywali  modne , ale zdrowe potrawy  mogące stanowić alternatywę dla codziennych pomysłów na „nudne” drugie śniadania do szkoły. Gimnazjaliści poszerzyli wiedzę z zakresu zastosowania warzyw, owoców w potrawach oraz zasad właściwego sporządzania i komponowania posiłków. Poznali nowe smaki i pomysły.

Spotkanie zakończyło się posiłkiem przy wspólnie nakrywanych stołach. Nie obeszło się bez pysznej kawy i herbaty parzonej i podawanej  przez naszych uczniów. Goście na zakończenie otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia była Pani Marta Wypasek.
Opiekę nad uczniami sprawowała również Pani Alina Ryczek

315 321 323 325 329 333 335 338 348 357 IMG_1483