SEMINARIUM „Tylko miłość zwycięża świat”

By   8 czerwca 2017

30 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w  SEMINARIUM „TYLKO MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻA ŚWIAT”, które odbyło się w Zespole Szkół Gimnazjalnych im. Anny Jenke w Błażowej.

Sympozjum zorganizowano z okazji stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Krzysztof Górecki, prezes Szkolnego Klubu HDK Alicja Lipa oraz uczniowie: Wiktoria Zięba, Katarzyna Śmietana klasa I a, Iwona Niemiec, Michał Dziadosz klasa II a wraz z opiekunami księdzem Hubertem Komoniewskim i Anną Didyk – Żołądek  Uroczystości rozpoczęła Eucharystia w kościele parafialnym w Błażowej, która była w intencji rychłej beatyfikacji naszej patronki Anny Jenke.

W dalszych uroczystościach odbywających się w szkole mogliśmy posłuchać przemówień zaproszonych gości – ks. profesora dr hab. Tadeusza Guza, pani Teresy Kaniowskiej, dr Tomasza Dziurli, ks. prałata Mariana Bocho, którzy w swoich wykładach podkreślali aktualność nauczania naszej patronki i jej apostolstwo na rzecz orędzia fatimskiego.

 

Anna Jenke to osoba o mocnym fundamencie wiary i miłości oraz pragnieniami sięgającymi nieba. Jako nasza patronka uczy nas pięknie i mądrze żyć, wzywa do czynienia dobra, do niesienia radości i nadziei potrzebującym. We wszystkich  naszych działaniach zawsze przyświecają nam jej słowa:

„Do ludzi trzeba iść z duszą bogatą w miłość” Anna Jenke.

HDK01 HDK02 HDK03 HDK04 HDK05 HDK06 HDK07