Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu „Cywilizacja Miłości”

By   30 maja 2017

25 maja 2017 r. w pomieszczeniach dolnego kościoła p.w. Ducha Świętego w Dębicy odbyła się impreza wieńcząca XI Powiatowy Konkurs „Cywilizacja Miłości”, w którym brali udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Konkurs organizowany jest przez zespół Szkół Ekonomicznych przy współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: poetyckiej ( wiersze) i plastycznej (fotografia cyfrowa). Jego celem jest popularyzacja myśli św. Jana Pawłą II, zwłaszcza idei budowania cywilizacji miłości.

Tegoroczne hasło przewodnie Konkursu brzmiało: „Nadzieja” Od jedenastu lat Konkurs odbywa się pod patronatem i z finansowym wsparciem NSZZ „Solidarność” Firmy oponiarskiej T. C Dębica S. A. oraz Biura Podróży ANTURJA. W ostatnich latach Konkursowi patronuje również Starostwo Powiatowe, fundujące w tym roku część nagród książkowych.

W trakcie uroczystości goście oraz publiczność zgromadzona na sali mieli okazję wysłuchać recytacji poezji i prozy nawiązującej do tematyki Konkursu, zapoznać się z pracami laureatów oraz skosztować ciasteczek, które upiekli uczniowie klas gastronomicznych Ekonomika. Imprezie, jak co roku, towarzyszył zespół muzyczny „Gramy Razem od Dwóch Dni”. Po wręczeniu nagród wszyscy obecni na sali wspólnie wspólnie z zespołem odśpiewali „Barkę”.

 

 

Wyniki  XI Powiatowego Konkursu „Cywilizacja Miłości”

 

 

Kategoria „Słowo”

 

I miejsce – „Wiara, nadzieja, miłość” – Gabriela Stalec, I LO w Dębicy,

opiekun: Beata  Wojnarowska-Pocica.

II miejsce – „Kiedy odszedłeś” – Ewa Kasperek, ZSE w Dębicy,

opiekun: Beata Wojnarowska-Pocica

- „Filary Cywilizacji Miłości” – Julia Panyło, ZSE w Dębicy,

opiekun: Katarzyna Szafińska-Stepaniak

III miejsce – „Nadzieja” – Katarzyna Żółkiewska, ZS nr 2 w  Dębicy,

opiekun: Andrzej Fijołek

-  „Będziesz zawsze” -   Justyna Smoter , LO w Pilżnie,

opiekun:  Lidia Sozańska

 

Kategoria „Obraz”

I miejsce  – Natalia Zaręba, ZSZ nr 1 w Dębicy,  opiekun: Katarzyna Madej

II miejsce – Kinga Ciebień – ZSE w Dębicy, opiekun: Teresa Nurkowicz

III miejsce – Agata Jędrzejczyk – ZSZ nr 1 w Dębicy, opiekun: Katarzyna Madej

 

Wyróżnienia:

 Katarzyna Świstak – MG2 w Dębicy, opiekun: Barbara Gruba

Magdalena Radwańska, ZS nr 2 w Dębicy, opiekun: Andrzej Fijołek

Natalia Ciak, ZSZ nr 1 w Dębicy, opiekun:  Joanna Doroba

Zuzanna Fijołek – Publiczne Gimnazjum w Pilżnie, opiekun: ks. Jarosław Musiał

Kinga Ciebień -  ZSE w Dębicy, opiekun: Teresa Nurkowicz