POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS IV

By   11 maja 2017

I GALA ROZDANIA OSCARÓW EKONOMIK 2017 ZA NAMI!

I stało się to, na co uczniowie klas IV czekali przez cztery lata. 28 kwietnia 2017 roku 179 kolejnych absolwentów opuściło mury Ekonomika. Tego dnia po raz ostatni zabrzmiał dla nich szkolny dzwonek.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas IV rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, po której młodzież wraz z dyrekcją i wychowawcami udała się, doskonale znanym skrótem „przez kładkę”, do szkoły na nową salę gimnastyczną.

Część oficjalną imprezy poprowadził niezastąpiony duet konferansjerów:  Kinga Piwowarczyk i przewodniczący SU Marcin Gawlik.

Dyrektor pan Krzysztof Górecki w swoim przemówieniu złożył wszystkim abiturientom gratulacje z okazji ukończenia szkoły, a najlepszym wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Przy dźwiękach fanfar statuetkę PRIMUS INTER PARES dla najlepszego absolwenta z rąk pana dyrektora odebrała chluba Ekonomika Monika Lipa z klasy IV c. Wyróżnienia za najwyższą średnią i wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych otrzymały także  nominowane do w/w statuetki Mirosława Maciejowska i Weronika Synowiecka z klasy IV b. Wicedyrektor pani Małgorzata Godycka w imieniu nauczycieli przedmiotów ścisłych wręczyła kolejną nagrodę Mirce Maciejowskiej za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki. Nagrody za aktywną postawę i ponadprzeciętne zaangażowanie się w życie społeczności szkolnej otrzymali  byli działacze Samorządu Uczniowskiego. Statuetki, o które zadbał inicjator wielu nowych imprez szkolnych, obecny opiekun SU pan Mateusz Ożóg, z rąk dyrektora szkoły odebrali znani wszystkim aktywni działacze: Gabriela Pytel (IVg2), Sylwia Pazdur (IVa), Kamil Florka (IVb), Jakub Żmuda (IVc) .  Nie zabrakło też podziękowań ze strony dyrekcji dla Jakuba Żmudy z klasy IVc, który w ciągu czterech lat zasłynął jako „specjalista od sprzętu nagłaśniającego szkolne uroczystości” , a uczniom zapisał się w pamięci jako DJ serwujący odprężającą  muzykę na długich przerwach.

O swoich podopiecznych w tak szczególnym dniu nie zapomniała charyzmatyczna prezes Szkolnego Klubu HDK pani Alicja Lipa, która w podziękowaniu za dar krwi, wręczyła wszystkim krwiodawcom klas IV pamiątkowe dyplomy. Najlepszym dawcą krwi okazał się Robert Noga z klasy IVg1, który wraz z dyplomem otrzymał nagrodę rzeczową.

Życzenia wszelkiej pomyślności na egzaminach maturalnych skierowała w swoim przemówieniu do absolwentów przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Pawłowska. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali przedstawiciele uczniów klas IV Gabriela Pytel, Sylwia Pazdur i Piotr Zima, dziękując wychowawcom i nauczycielom za cztery lata wspólnej pracy.

Na kolejny punkt programu I Galę Rozdania Oscarów Ekonomik 2017 zaprosił wszystkich zebranych Marcin Gawlik. W tym momencie sala gimnastyczna zamieniła się w Teatr Dolby w Hollywood, szczególnie za sprawą czerwonego dywanu, po którym przy dźwięku fanfar i gromkich oklaskach dumnie kroczyli zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach. W ciekawy i żartobliwy sposób galę poprowadziła Samanta Rejniak (Ig2) oraz dwóch uczniów klasy IIIc Szymon Bukowski i Daniel Homik. Utrzymując publiczność w napięciu przedstawiali kolejno uczniów klas IV nominowanych w poszczególnych kategoriach. Nie zabrakło również projekcji zdjęć wyróżnionych osób, zebranych w prezentacji przygotowanej przez uczennice klasy IIa: Iwonę Niemiec, Angelike Dykas i Magdalenę Biestek. Dekoracji szarfami i wręczenia oscarowych tytułów dokonała młodzież klasy III g1, która na czas trwania gali wcieliła się w „znane postacie sportowców, aktorów, ludzi nauki i biznessu”. I tak na środku z werdyktem Szkolnej Kapituły pojawiali się: zawodnik Realu Madryt Daniel Carvajal Orkisz J , prezenterka telewizyjna Patrycja Kazadi Lesiak J, Eva Longoria ZielińskaJ  czy kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz Kurcz. Zebrani nauczyciele i uczniowie gromkimi brawami nagradzali zwycięzców poszczególnych kategorii. Najsympatyczniejszą dziewczyną Ekonomika okazała się Kamila Wymsłowska z klasy IVb. Tuż obok niej miejsce zajął Filip Dankowski z klasy IVr – zwycięzca w kategorii „Sympatyczny Ekonomika”.  Niczym prawdziwy showman pojawił się na czerwonym dywanie Karol Kozioł z klasy IVg2 – zwycięzca w kategorii „Osobowość Ekonomika”. Pełna gracji i elegancji Karina Skrzypek (IVb) odebrała wyróżnienie w kategorii „Ikona stylu”. Swoje pięć minut miała także Ada Rajchel z klasy IVa, zdobywczyni tytułu „Żelazne zdrowie”. Na podium, drugi raz w tym dniu stanęła Weronika Synowiecka ( IVb), otrzymując Oscara w kategorii „Mózg Ekonomika”. Największe emocje wśród zebranych wzbudziła kategoria „Strażnik hasioka”, a misji tej na przestrzeni czterech lat w pełni oddała się Katarzyna Domka z klasy IV g1. Dużym zaskoczeniem dla uczniów klas IV okazało się zwycięstwo Dawida Koziary z klasy IVr w kategorii „ Imprezowicz Ekonomika”. No cóż – niespodzianki, to także nieodzowny element oscarowej gali. Kolejne wyróżnienie z rąk Evy Longorii Zielińskiej odebrała Natalia Ochab (IVa) – niedościgniona w kategorii „Osobowość sceniczna”. Oscary otrzymali również nasi wybitni sportowcy. Tytuł „Sportowca Ekonomika” przypadł w udziale Markowi Kołodziejowi z klasy IVa, a „Sportsmenką Ekonomika” została Magda Mroczka z klasy IVg1. Owacje na stojąco otrzymał Wojtek Winiarski z klasy IVc – zwycięzca w kategorii „Kibic Ekonomika”.

Na I Oscarowej Gali Ekonomik 2017 nie zabrakło również dobrej muzyki. Przed publicznością wystąpiły absolwentki naszej szkoły, byłe uczennice technikum organizacji reklamy: Urszula Błądzińska i Klaudia Bizoń. Dziewczyny, wykonując hit What’s Up  zespołu 4 Non Blondes czy utwór Simply the Best Tiny Turner wprawiły wszystkich zebranych w iście oscarowy nastrój.

Po zakończeniu części artystycznej młodzież klas IV udała się na ostatnie spotkanie ze swoimi wychowawcami. I to właśnie w klasach przyszedł czas na odbiór świadectw, gratulacje, podziękowania, wspomnienia i łzy.

Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych. :-)