MAMY LAUREATKĘ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY

By   21 grudnia 2016

Monika Lipa z klasy IV c TH, zdobyła 5 miejsce w Polsce i uzyskała tytuł Laureata II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Finalistką tej Olimpiady została Wiktoria Pyińska z tej samej klasy. Wyróżnienia za wysokie wyniki w zawodach okręgowych otrzymali Klaudia Lekki z kl. IIb, Marzena Nowak z kl. 4c oraz Krystian Chwał z kl. 3a.

W Olimpiadzie brało udział ponad 2600 uczniów z 106 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 64 osoby.

Etap centralny II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się dniach 15-16 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinku

W pierwszym dniu zmagań uczestnicy rozwiązywali test w języku polskim oraz zadanie w języku obcym. Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.

W drugim dniu zawodów ogłoszone zostały wyniki. Do ścisłego finału zakwalifikowano 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, wśród nich była Monika Lipa.

W trakcie części finałowej uczniowie musieli wykazać się przed Jury i publicznością, odpowiadając na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych oraz z zakresu wiedzy ogólnoekonomicznej.  Były w tym również pytania problemowe, zmuszające uczestników do szerszej wypowiedzi oraz krótkie zadania praktyczne. Wiele pytań dotyczyło hasła tegorocznej Olimpiady, które brzmiało „Handel a gospodarka”.

Ostatecznie po ustnej części finału Monika Lipa zajęła 5. miejsce i uzyskała tytuł laureata.
Na zakończenie odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatom wręczono atrakcyjne nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy finałów otrzymali zaświadczenia, które upoważniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie.

monika-laureatka <<KLIKNIJ>>

msz <<KLIKNIJ>>

w1 <<KLIKNIJ>>

w2 <<KLIKNIJ>>

w3 <<KLIKNIJ>>

wiktoria-finalistka <<KLIKNIJ>>

monika-laureatka <<KLIKNIJ>>

monika-laureatka <<KLIKNIJ>>

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Szczecinka oraz miło spędzić czas wolny na lodowisku.
Opiekunem naukowym młodzieży jest Małgorzata Szyszka – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w ZSE w Dębicy.

 

Gratulujemy