XI Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego

By   11 grudnia 2016

2 grudnia 2016 roku przedstawiciele klas: Ia, Ig1 i IIIg1  wzięli udział w XI Sejmiku Ekologicznym Powiatu Dębickiego pod hasłem: „Wiem czym oddycham”.

Podczas sejmiku poruszane były kwestie związane ze stanem powietrza atmosferycznego w powiecie dębickim oraz wpływem zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Prelegenci zastanawiali się w jaki sposób możemy poprawić jakość powietrza. Wśród rozwiązań pojawiły się: sadzenie i dbanie o drzewa w terenach zabudowanych, stosowanie alternatywnych źródeł energii oraz społeczna odpowiedzialność firm z zakresie ochrony przyrody. Organizatorzy Sejmiku to: Starostwo Powiatowe i Zespół szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała M. Szot

sam_4131 sam_4135 sam_4137