Jubileuszowa „Cywilizacja Miłości” w roku jubileuszu „Ekonomika”

By   5 maja 2016

Już po raz dziesiąty Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przeprowadził Powiatowy Konkurs „Cywilizacja Miłości” dedykowany św. Janowi Pawłowi II. W tym roku jubileusz konkursu zbiegł się z jubileuszem 80-lecia organizatora konkursu – dębickiego „Ekonomika”.

Impreza wieńcząca tegoroczne zmagania konkursowe odbyła się w D.K. „Kosmos”, dzięki pomocy Urzędowi Miasta, w poprzednich latach odbywała się w pomieszczeniach dolnego kościoła p.w. Ducha Świętego.

W spotkaniu tym uczestniczyli laureaci Konkursu wraz z opiekunami, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, sponsorzy oraz przedstawiciele mediów.

Na konkurs wpłynęły prace plastyczne i poetyckie z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Kategorią „Słowo” opiekował się NSZZ „Solidarność” T.C. Dębica S.A, a kategorią „Obraz” – Pan Jan Sojka , dyrektor biura podróży „ANTURJA”. W tym roku po raz kolejny ufundowali oni nagrody główne w każdej z kategorii w kwocie 200 zł oraz nagrody książkowe. Natomiast  zdobywcy II i III miejsca otrzymali bony upominkowe „Empik” w kwocie 50zł ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Impreza składała się z 3 części: artystycznej, podsumowującej konkurs wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień oraz występu dębickiego zespołu „Good Way” z koncertem ewangelizacyjnym. Kilku wokalistów zespołu towarzyszyło „Cywilizacji” od samego początku.

Na zakończenie wszyscy zebrani mogli dostać mały słodki prezent – ciasteczkowe serduszka upieczone na tę okazję przez uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem Pań: Marii Michalak i Aliny Ryczek.

Część artystyczna została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Joanny Rakoczy.

Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło uczestnikom wielu pięknych wrażeń, a Ojcu Świętemu – radości, że młodzi i ci trochę starsi wiekiem wciąż o Nim pamiętają i wciąż Go bardzo kochają.

B.P.
K.Sz-S