X SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

By   22 grudnia 2015

X SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“

15 grudnia 2015 roku odbył się w naszej szkole świąteczny konkurs z języka niemieckiego. Pytania testowe związane były z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, dotyczyły okresu adwentu i karnawału. Każdy z uczestników musiał zapoznać się ze świątecznymi zwyczajami w krajach niemieckojęzycznych, oraz przyswoić sobie sporo słownictwa związanego z tradycjami świątecznymi. Na konkurs zgłosiło się 12 uczniów z następujących klas: Ic, IIIg2, IIIc, IIIa, IVb, IVc.

Wyniki konkursu:

1. Elżbieta Madura (IVb)
2. Patryk Klasło (IVb)
3. Justyna Pieczonka (IIIc), Marzena Nowak (IIIc)

Do konkursu przygotowywali uczniów nauczyciele języka niemieckiego: pani Barbara Pająk, pani Joanna Mazurkiewicz, pani Małgorzata Papiernik, pani Teresa Matusik.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!!!

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Papiernik, Joanna Mazurkiewicz

DSC06607

 

DSC06635