VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego

By   22 grudnia 2015

VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego pod nazwą:

„Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”

 

Etap powiatowy konkursu odbył się 18 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy.  Wzięło w nim udział 18 uczniów z  10 szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego.

Szkoły gimnazjalne biorące udział w konkursie:

Publiczne Gimnazjum w Górze Motycznej
Publiczne Gimnazjum w Pilźnie
Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy
Miejskie Gimnazjum nr 2 w Dębicy
Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy
Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy
Zespół Szkół w Pustkowie
Zespół Szkół w Latoszynie
Zespół Szkół w Podgrodziu
Publiczne Gimnazjum w Starej Jastrząbce

Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Dębica pana Stanisława Rokosza.

Główną częścią konkursu był test dotyczący świąt i zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych, opracowany przez organizatorów konkursu, nauczycieli języka niemieckiego: panią Małgorzatę Papiernik i panią Joannę Mazurkiewicz. Test sprawdzał umiejętność rozumienia tekstu ze słuchu, tekstu czytanego, znajomość słownictwa związanego z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, okresem adwentu i karnawału.

W ocenianiu prac konkursowych brali udział nauczyciele języka niemieckiego ze szkół, które zgłosiły się do konkursu oraz nauczyciele języka niemieckiego ZSE w Dębicy: pani Małgorzata Papiernik i pani Joanna Mazurkiewicz.

Oprawę artystyczną konkursu: śpiew kolęd przygotowały uczennice klasy: Ir i Ib pod kierunkiem pani Marty Cabaj.

W czasie konkursu uczniowie z klasy Ic: Kinga Kamińska i Jakub Skupień przedstawili krótką relację z pobytu naszej młodzieży na bożonarodzeniowych jarmarkach w Berlinie. Część oficjalną konkursu poprowadzili uczniowie klasy 2g1: Wioletta Strzałka i Damian Gleń.

Poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów przygotowała klasa 2g1 pod opieką pani Aliny Ryczek.

W trakcie przerwy, kiedy jury konkursowe poprawiało prace, gimnazjaliści wysłuchali prezentacji o naszej szkole, a uczniowie klas gastronomicznych opowiedzieli o wakacyjnych praktykach w niemieckiej gastronomii.

Na zwycięzców tegorocznego konkursu czekały ciekawe nagrody ufundowane przez: Starostę Powiatu Dębickiego, Wójta Gminy Dębica, Burmistrza Miasta Dębica, Instytut Goethego w Krakowie, wydawnictwo WSiP. 

Lista zwycięzców tegorocznego konkursu:

1. Natalie Pociask -  Gimnazjum nr 2 w Dębicy
2. Norbert Szewczyk – Gimnazjum w Pilźnie
3. Joanna Kosiba – Gimnazjum nr 3 w Dębicy

wyróżnienia:    Klaudia Proszowska – Gimnazjum w Pilźnie
Kacper Fudali – Gimnazjum nr 1 w Dębicy
Karolina Zaborowska – Gimnazjum nr 1 w Dębicy

Uroczystego wręczenia nagród dokonali zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Barbara Pelczar-Białek, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli pani Adrianna Miazga oraz dyrektor ZSE w Dębicy pan Krzysztof Górecki.

Każdy z uczestników otrzymał jubileuszowy kalendarz ZSE w Dębicy.

 Gratulujemy!!!

Organizatorzy: Małgorzata Papiernik, Joanna Mazurkiewicz