ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM

By   27 października 2015

mikolaj1ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM 

DLA DZIECI NA UKRAINIE

KOCHANI!

        Szybkimi krokami zbliża się wspomnienie św. Mikołaja, dzień, w którym każde dziecko chce coś znaleźć pod poduszką. Niestety nie wszystkie dzieci w tym dniu coś otrzymają.

         W Czerkasach na Ukrainie, co roku staramy się w naszej kaplicy urządzić św. Mikołaja dla naszych dzieci. Na terenie naszej parafii jest rodzinny dom dziecka, w którym przebywa 7 dzieci. Domem tym opiekuje się nasza niewielka parafia, są i inne dzieci z rodzin wielodzietnych.

         Sytuacja na Ukrainie jest coraz bardziej trudna, ceny gwałtownie idą w górę, nie wszystkich rodziców stać na to aby obdarować swoje dzieci. Dlatego TY Siostro i Bracie zostań dla nich św. Mikołajem! To dobra okazja do spełnienia uczynku miłosierdzia na progu rozpoczynającego się 8 XII Roku Miłosierdzia.

         Naprawdę nie trzeba wiele aby uradować jakieś dziecko. W tym roku niestety nie będę miał możliwości zabrać z Polski złożonych darów (z Dębicy do Czerkas jest 1 000 km) dlatego proszę o dowolne ofiary pieniężne, za które tu na miejscu w Czerkasach kupimy dzieciom słodycze i upominki.

         Jeśli ktoś chce przekazać swoją ofiarę to podaję nr konta na które można wpłacać ofiary. W tytule przelewu proszę wpisać „św. Mikołaj”: nr konta 28 1240 1923 1111 0000 2019 9623. Ofiary można również składać w Kole Przyjaciół Radia Maryja w Dębicy.

Już teraz wszystkim „św. Mikołajom” składam serdeczne

staropolskie: Bóg zapłać!

ks. dk. Jacek Jan Pawłowicz