Profilaktyka z pasją – I Ty możesz zmienić swoje życie

By   16 marca 2014

W dniu 13 marca  2014r. w naszej szkole odbyły się zajęcia  profilaktyczne

”Profilaktyka  z pasją – I Ty możesz zmienić swoje życie.”

W zajęciach uczestniczyli uczniowie  wszystkich klas I oraz 2c, 2a, 3c, 3f.                                                                               Spotkanie prowadzone było przez pięcioosobowy zespół  ze Stowarzyszenia  Pomocy „Arka Noego” w następującym składzie: Daria i Mariusz  Tyburczy,  Piotr Stępniak, Emanuel Krzyżanowski i  zostało oparte na historiach i  świadectwach z życia osób, które były uzależnione.

Wstrząsające i prawdziwe historie pokazujące realia walki i cenę, jaką musieli zapłacić bohaterowie spektaklu, aby żyć w wolności od nałogów, były doskonałym przykładem uświadamiającym młodzieży  konsekwencje eksperymentowania  z substancjami psychoaktywnymi.  Podczas spektaklu zespół przedstawił ciekawe prezentacje multimedialne. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń i emocji,  uświadamiając  młodzieży konsekwencje złych wyborów życiowych.

Serdeczne podziękowania całemu  zespołowi „Profilaktyki z pasją”  składa pedagog szkolny.