Uczniowie Ekonomika na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego

By   26 maja 2015

W 28 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Zawody odbyły się na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy.  W rywalizacji wzięło udział 6 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne oraz 11 reprezentujących gimnazja z terenu powiatu dębickiego.

Pierwsza część eliminacji polegała na zespołowym rozwiązaniu testu teoretycznego. Druga- wymagała wykazania się zarówno wiedzą jak i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na zawodników czekały różne stacje, na których statyści symulowali min. wypadek na deskorolce czy podczas prac remontowych. Nie zabrakło również sytuacji, w której należało zastosować RKO.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Zespół Szkół nr 2, miejsce II wywalczyli uczniowie II LO, a miejsce III drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

ZSE reprezentowali uczniowie: Bernadetta Skóra (kl. II b), Łukasz Wadas (kl. II b), Ewelina Goncerz (kl. II c), Barbara Rysiewicz (kl. II g1), Monika Szerszeń (kl. II g1) oraz jako zawodniczka rezerwowa Marzena Nowak (kl. II c).

Uczniów przygotowywali: p. dyrektor Krzysztof Górecki i p. Wojciech Szerszeń.

IMG_2911