II miejsce Ekonomika w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich

By   27 maja 2015

W dniu 21 maja 2015 r. w Sali konferencyjnej starostwa Powiatowego w Dębicy odbył się II Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich, zorganizowany z okazji 25 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w suwerennej Rzeczypospolitej.

Uczniowie naszej szkoły w I rundzie zmierzyli się z drużyną z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Mikołaja Kopernika. Po dwóch debatach, w których kontrargumentowali tezę,  że  Zdobycie wyższego wykształcenia jest gwarancją sukcesu na rynku pracy i bronili stanowiska, że Patriotyzm jest niemodny, udało im się dotrzeć do finału.

W finale walcząc o pierwsze miejsce drużyna ZSE spotkała się z zespołem z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Tu przyszło naszym uczniom dowieść, że Decentralizacja władzy nie sprzyja lepszemu zarządzaniu państwem.

Jury ostatecznie orzekło, ze najlepszą drużyną turnieju zostali reprezentanci II LO. Ekonomik zdobył II miejsce. III i IV przypadły odpowiednio drużynom: Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Mikołaja Kopernika.

Podsumowując debaty eksperci i jurorzy podkreślili dobre przygotowanie merytoryczne wszystkich grup i kulturę wypowiedzi młodzieży biorącej udział w poszczególnych debatach. Zespól Szkół Ekonomicznych dzielnie reprezentowali uczniowie: Beata Drożdż (kl. IIIa), Grzegorz Niedbalec (kl. Ic), Żaneta Hajduk (kl. Ia) i Gabriela Gajewska (kl. Ic).

Ich przygotowaniem zajmowali się: p. Beata Szypułka i p. Wojciech Szerszeń.