POMÓŻ GABRYSI I INNYM ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU I KOMÓREK MACIERZYSTYCH!

By   26 października 2014

Mam na imię Gabrysia i mam 9 lat. W 2012 roku zachorowałam na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie przebiegało pomyślnie aż do teraz. Niedawno okazało się, że mam nawrót choroby nowotworowej, a jedynym ratunkiem dla mnie jest przeszczepienie szpiku. Niestety mój braciszek nie może być dawcą i potrzebuję pomocy od dawcy niespokrewnionego.

Gabrysia

26 października w DK Mors odbyła się akcja pomocy dla Gabrysi w czasie której rejestrowano w  bazie komórek macierzystych osoby, które pomogą stać się potencjalnymi „bliźniakami genetycznymi” dziewczynki. Rejestracja odbywała się poprzez przeprowadzenie wywiadu medycznego oraz pobranie niewielkiej ilości krwi. W akcji wzięło udział ponad 50 wolontariuszy z Ekonomika (byli wśród nich obecni również nasi absolwenci), którzy roznosząc ulotki , plakaty oraz baloniki zachęcali do przyłączenia się do walki z białaczką. Niektórzy z nich również oddali krew i zarejestrowali się jako potencjalni dawcy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, dzięki któremu Gabrysia może otrzymać szansę na życie. Osoby, które nie mogły być wtedy z nami zapraszamy na stronę fundacji www.dkms.pl , gdzie można zarejestrować się elektronicznie.