Szkolny i Międzyszkolny Konkurs ”Wybieram Trzeźwość”

By   20 października 2014

Pedagog szkolny zaprasza wszystkich uczniów do udziału w  Szkolnym Konkursie „Wybieram Trzeźwość” organizowanym przez pedagoga w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy oraz Międzyszkolnym Konkursie „Wybieram Trzeźwość” organizowanym corocznie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy.

   Uczniowie mogą wziąć udział w następujących kategoriach:

  • prace plastyczne   na temat „Nałogi iluzją wolności (technika dowolna, np. graffiti, kreskówka, komiks w formie plakatu o formacie A-2; prace fotograficzne /od 3 do 6 fotografii umieszczonych na plakacie/),
  • prezentacja multimedialna, film na temat „Nałogi iluzją wolności; (maksymalny czas 10 minut, maksymalnie dwóch autorów), płyta opisana czytelnie imieniem i nazwiskiem, klasą, szkołą, imieniem i nazwiskiem opiekuna.
  • prace literackiew formie: eseju, rozprawki, opowiadania, pamiętnika, wiersza. Praca powinna być napisana czytelnie i nie przekraczać 5 stron maszynopisu.

Tematy prac literackich:

  1. „Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę” /Jan Paweł II/. Dlaczego coraz trudniej młodemu pokoleniu wybrać wolność od nałogów?
  2.  „Nie dajcie się zniewolić! Nie dajcie się uwieść ułudom szczęścia, za które musielibyście zapłacić zbyt wielką cenę” /Jan Paweł II/. Jaka jest ocena „ułudnego szczęścia” w niewoli nałogu?
  3.  „Być wolnym, to móc i chcieć wybierać, to żyć zgodnie ze swym sumieniem” /Jan Paweł    II/. Wyjaśnij, co znaczy być wolnym dla młodego człowieka?

Zainteresowani konkursem uczniowie proszeni są o kontakt z pedagogiem szkolnym.