Nagrody i gratulacje dla Gabrieli Kusibab z klasy 3bg

By   10 maja 2023

2 maja zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu o Armii Krajowej i Żołnierzach Wyklętych „kategoria literacka”. Patronat nad konkursem objęli  Posłowie na Sejm RP Krzysztof Sobolewski i Jan Warzecha.  Nasza uczennica w konkursie zajęła trzecie miejsce.

 

Konkurs polegał na napisaniu pracy literackiej  nawiązującej do tematu: czy postawy żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych są atrakcyjne dla młodego człowieka w XXI wieku?

Gabriela napisała pracę pt. „Człowieczeństwo jest w nas”. Udowodniła w niej, że ludzie wyjątkowi, wielkich czynów są dla młodzieży inspiracją, kręgosłupem, na którym młode pokolenie buduje swoją tożsamość. A żołnierze AK, również ci „ Wyklęci” stanowią najlepszy fundament dla wzrastania nowych pokoleń – kierujących się starymi, sprawdzonymi i niezawodnymi wartościami.

Nie jest to pierwszy sukces Gabrieli. W 2021 roku utalentowana pisarka również zajęła zaszczytne miejsce na podium, dzięki napisanemu przez siebie opowiadaniu pt. „Nie było żadnej pomyłki…”, w którym przybliżyła historię żołnierza niezłomnego – Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”.

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród miało miejsce w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas Powiatowego Pikniku Militarnego na obiektach sportowych Mechanika.

Gratuluję Gabrieli nie tylko sukcesu w konkursie, ale przede wszystkim talentu pisarskiego, pięknej postawy patriotycznej i wiedzy na temat Żołnierzy Niezłomnych.

 

Beata Szypułka

Obraz1 1