Uczniowie Ekonomika na Rajdzie Deser 2022

By   15 listopada 2022

W piątek 4 listopada 2022r. nasi uczniowie wzięli udział w Rajdzie dedykowanym pamięci Żołnierzy Armii Krajowej jako „listopadowe zaduszki”. W spotkaniu z historią wzięli udział uczniowie i uczennice z klas 1a, 1r, 2bc i 4Lc. Wycieczka, której organizatorem był Światowy Związek Żołnierzy AK- Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy prowadziła szlakiem partyzanckim II Zgrupowania AK Obwodu Dębica. Trasa była bardzo wymagająca, mimo, że podczas tegorocznej wędrówki na szlaku nie czekały na uczestników żadne dodatkowe zadania. Dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy podziwiać piekno otaczającej przyrody oraz zapoznawać się z ważnymi dla naszego regionu miejscami historycznymi, zwłaszcza tymi związanymi z II wojną światową. Rajd zakończył się na polanie Kałużówka, gdzie 78 lat temu dębiccy partyzanci stoczyli kilkudniową bitwę z niemieckimi wojskami.