„Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

By   28 października 2022

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie dzięki grze planszowej i materiałom edukacyjnym rozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń.

Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiadują się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych na podstawie których prowadzone są ciekawe zajęcia.

Po zrealizowanych lekcjach, nauczyciel wraz z uczniami będzie mógł wziąć udział w konkursie pn. „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni.
Dla autorów najciekawszych prac, organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach.

Więcej informacji o projekcie:

www.polskawschodnia.gov.pl
www.mapadotacji.gov.pl

 

Sabina Rumin-Tworzydło