„Lekcje z ZUS” Edycja 2022/2023

By   20 października 2022

zus

 

 

Projekt dla szkół ponadgimnazjalnych pn. „Lekcje z ZUS” – jest to pierwszy, autorski, projekt ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” powstały przy współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy.

Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych będą wykorzystywać materiały na lekcjach.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Koordynator szkolny: Joanna Chwał,

Opiekun szkolny realizacji projektu: Joanna Chwał, Anna Didyk -Żołądek