Sukces w XXVI Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

By   24 kwietnia 2022

Miło nam poinformować, że uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy Urszula Hendras z klasy 4g2 i Maciej Pawełek z klasy 3g zostali finalistami XXVI Centralnej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Szczecinie. Zawody centralne odbyły się 3 marca 2022 roku. Uczniowie odpowiadali na 70 pytań dotyczących głównie tematyki wiodącej z zakresu żywienia w profilaktyce chorób układu krążenia. Ula jako finalistka zdobyła uprawnienia dotyczące zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego na wyższe uczelnie z zakresu technologii żywienia, dietetyki oraz biotechnologii.  Natomiast Maciek jako uczeń 3 klasy zostanie zwolniony z części teoretycznej egzaminu z kwalifikacji HGT.02. Organizatorzy Olimpiady ufundowali upominki w postaci kart podarunkowych.

Serdecznie gratulujemy. Życzymy powodzenia w dalszych ścieżkach rozwoju!

Opiekunkami były: Alina Ryczek i Elżbieta Kurzawa.

CCEEB6B3-8524-4203-A7A7-60426C430FD3-1