Dominik Rau laureatem 45. Olimpiady Języka Niemieckiego!

By   4 kwietnia 2022

Dominik Rau laureatem 45. Olimpiady Języka Niemieckiego!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż wychowanek Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Dominik Rau , po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie najlepszych młodych germanistów w Polsce. Uczeń klasy 3 LC zajął wysokie 5. miejsce w 45. Olimpiadzie Języka Niemieckiego, uzyskując tym samym tytuł laureata, który dodatkowo zapewnia mu stuprocentowy wynik na egzaminie maturalnym. Dominik poprawił ubiegłoroczną pozycję aż o 10 miejsc.

W minioną sobotę 17-latek dzielnie walczył w finale ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięło ponad 70 miłośników języka Goethego i Schillera. Dominik odpowiadał ustnie po niemiecku na pytania egzaminatorów, a obszar poruszanych zagadnień dotyczył między innymi literatury, kultury, historii, geografii, polityki oraz ogólnej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Dominika do konkursu przygotowała pani Małgorzata Papiernik.

1 (3)

 

GRATULUJEMY!