Konkurs #disceptatio

By   21 grudnia 2021

Paweł Wolak z Ia i Tytus Szerszeń z IIa zostali wyróżnieni w konkursie #disceptatio

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Pilźnie w ramach realizacji projektu #Aktywuj – enter!. Uczestnicy brali udział w zmodyfikowanej debacie oksfordzkiej za pośrednictwem platformy społecznościowej Twitter. Gromadzili argumenty i zbijali argumenty swoich przeciwników, powoływali się na źródła, odwoływali do autorytetów, a wszystko z poszanowaniem zdania pozostałych uczestników rozmowy. Swoje zdanie mogli wyrazić w zagadnieniach dotyczących czterech zagadnień. Podliczone punkty wyłoniły zwycięzców:

1. miejsce Kuba Rachwalski z II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy

2. miejsce Anna Chwał LO im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie

3. miejsce Oliwia Biduś LO im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie

 

Wyróżnienia:

Tytus Szerszeń ZSE im. Janusza Korczaka w Dębicy

Paweł Wolak ZSE im. Janusza Korczaka w Dębicy

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Beata Szypułka

20220112_112111 20220112_112126