Wyróżnienie dla Tytusa Szerszenia w konkursie „Niepodległość Jest z Nas”

By   5 listopada 2021

3 listopada w DK Śnieżka odbyła się X edycja Konkursu Krasomówczego „Niepodległość Jest z Nas” organizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie wystąpienia publicznego, trwającego 10-12 minut, będącego refleksją nad słowami zaczerpniętymi z Kompendium edukacyjnego Edmunda Bojanowskiego (red. S. Maria Loyola Opiela): „Miłość czyni wielkie rzeczy, a jeśli czynić nie chce, nie jest miłością”.

W konkursie naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIA Tytus Szerszeń. W swoim wystąpieniu przedstawił on wiele filozoficznych poglądów na temat miłości. Jego przemówienie charakteryzowało się nie tylko wielką kulturą słowa, wrażliwością, wiedzą, ale również osobistymi refleksjami o istocie miłości. Za oratorstwo otrzymał wyróżnienie oraz zaproszenie wraz z rodzicami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 10 XI 2021 roku o godz. 17.00 w Domu Kultury „Mors” w Dębicy w ramach Rautu Niepodległości z okazji Święta Niepodległości, organizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej.

 

Beata Szypułka

1a