Daily Archives: 26 października 2023

Powiatowa dyskusja z udziałem naszych młodych ekonomistów

24 października w Liceum Ogólnokształcącym w Pilźnie odbyła się powiatowa dyskusja na temat zagrożeń i korzyści ze stosowania i rozwoju sztucznej inteligencji.

W debacie wzięli udział eksperci: dr inż. Adam Pieprzycki z Akademii Tarnowskiej, ks. dr Adam Kłóś z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, nauczyciel filozofii i etyki w II L0, p. Paweł Florka. Do dyskusji dołączyli także zaproszeni goście:  p. Piotr Chęciek -Starosta Powiatu Dębickiego, p. Adam Pieniążek- Wicestarosta Powiatu Dębickiego, p. dr Anna Wilczyńska- Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Dębickiego.

Do dyskusji zaproszona została również młodzież szkół powiatu dębickiego.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowali uczniowie klas ekonomicznych: Joanna Żak (1a), Jakub Szewc (1a), Maksymilian Piątek (1a), Łukasz Dobrowolski (3a), Karol Cukla (2a), Amos Lescio (3a), Tytus Szerszeń (4a), Klaudia Job (3a).

Nasza drużyna wylosowała temat: „Co sądzisz o współpracy AI z wojskiem”.

Mimo trudnego tematu, uczniowie poradzili z nim sobie znakomicie. Przedstawili argumenty przemawiające za tym, że sztuczna inteligencja powinna być wykorzystywana w wojsku. Każdy argument zobrazowali przykładem, a nawet przedstawili swoje pomysły zastosowania AI w wojsku. Uczniowie, jak przystało na prawdziwych ekonomistów wykazali się zdolnością przekonywania. Ich argumentacji wszyscy przysłuchiwali się z zaciekawieniem.

Wydarzenie zakończył wykład eksperta dr. inż. Adama Pieprzyckiego, który jest adiunktem Katedry Informatyki w Akademii Tarnowskiej.

 

Beata Szypułka

1 2 3 4 5