Daily Archives: 29 maja 2023

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII W MUSICALU „1989”

26 maja uczniowie z klas 1AB, 3A oraz 3F wzięli udział w wycieczce do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie gdzie obejrzeli musical pt. „1989”. https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/1989  Spektakl został stworzony w koprodukcji  Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Musical,  w reżyserii Katarzyny Szyngiery, stał się hitem roku 2022.  I nic dziwnego. To opowieść o czasie przemian w Polsce w latach 80, walce o wolność i lepszy świat. Ta sceniczna opowieść o najnowszej historii Polski jest mieszanką Broadwayu oraz rapu, genialną muzyczną petardą, w której odnajdziemy wiele odwołań znanych współczesnej młodzieży np. niewinnych czarodziejów, deszczów niespokojnych Young Leosi i utworu Maty.  Spektakl na długo pozostaje w pamięci, z pewnością warty jest obejrzenia o ile ktokolwiek jest w stanie dostać na niego bilety. Nam się to udało dzięki zaangażowania p. Sabiny Rumin-Tworzydło, która z p. Martą Cabaj p. Pauliną Maziarką i p. Michałem Suszem stanowili team sprawujący opiekę nad młodzieżą.

Wyrazy uznania i podziękowania wszystkim – artystom, organizatorom, opiekunom oraz wspaniałej młodzieży, która zachowywała się wzorowo oraz potrafiła docenić walory przedstawienia muzycznego.

Przed spektaklem młodzież zwiedziła teatr, poznając historię jego powstania i działalności za sprawą fundatora Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika.

Marta Cabaj

1. 2 3 4 6 5 7 8 10 ZDJ GŁÓWNE