Daily Archives: 10 maja 2023

Sukces naszych uczniów w 3. Wojewódzkim konkursie „Sketchnotka z lekcji”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 3. Wojewódzkim konkursie „Sketchnotka z lekcji”.

Rozstrzygnięcie odbyło się 28.04. w Liceum Ogólnokształcącym im.Sebastiana Petrycego w Pilźnie.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród 43 uczestników  aż 3 z naszej szkoły znalazło się w  pierwszej 10 zajmując 4, 5 i 9 miejsce. A oto oni:

Gabriel Czapla – kl.1g2, 4 miejsce (wyróżnienie za szczególne walory artystyczne)

Agnieszka Szalwa – kl.3c, 5 miejsce

Wiktoria Małozięć – kl.3c, 9 miejsce

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Opiekę merytoryczną sprawowały pani Beata Szypułka oraz pani Katarzyna Szafińska-Stepaniak.

 

Serdecznie gratulujemy!

Resized_20230428_102124 Resized_20230428_102833 Resized_20230428_104520

Nagrody i gratulacje dla Gabrieli Kusibab z klasy 3bg

2 maja zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu o Armii Krajowej i Żołnierzach Wyklętych „kategoria literacka”. Patronat nad konkursem objęli  Posłowie na Sejm RP Krzysztof Sobolewski i Jan Warzecha.  Nasza uczennica w konkursie zajęła trzecie miejsce.

 

Konkurs polegał na napisaniu pracy literackiej  nawiązującej do tematu: czy postawy żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych są atrakcyjne dla młodego człowieka w XXI wieku?

Gabriela napisała pracę pt. „Człowieczeństwo jest w nas”. Udowodniła w niej, że ludzie wyjątkowi, wielkich czynów są dla młodzieży inspiracją, kręgosłupem, na którym młode pokolenie buduje swoją tożsamość. A żołnierze AK, również ci „ Wyklęci” stanowią najlepszy fundament dla wzrastania nowych pokoleń – kierujących się starymi, sprawdzonymi i niezawodnymi wartościami.

Nie jest to pierwszy sukces Gabrieli. W 2021 roku utalentowana pisarka również zajęła zaszczytne miejsce na podium, dzięki napisanemu przez siebie opowiadaniu pt. „Nie było żadnej pomyłki…”, w którym przybliżyła historię żołnierza niezłomnego – Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”.

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród miało miejsce w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas Powiatowego Pikniku Militarnego na obiektach sportowych Mechanika.

Gratuluję Gabrieli nie tylko sukcesu w konkursie, ale przede wszystkim talentu pisarskiego, pięknej postawy patriotycznej i wiedzy na temat Żołnierzy Niezłomnych.

 

Beata Szypułka

Obraz1 1