Daily Archives: 9 listopada 2022

DZIEŃ OTWARTY WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA

MŁODZIEŻ  Z  EKONOMIKA  UCZESTNICZYŁA  W  DNIU  OTWARTYM WYŻSZEJ SZKOŁY  INFORMATYKI  I  ZARZĄDZANIA W  CAMPUSIE  WSIZ  W  KIELNAROWEJ

W ciepły, słoneczny  poranek 25 października 2022 roku uczniowie klasy 4Lc i  klasy 4r1 wybrali się wraz z nauczycielami : Panem Wojciechem Szydło, Panem Mateuszem Wójcikiem i Panią Małgorzatą Ciurkot na Dzień Otwarty do Campusu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania do Kielnarowej. W wycieczce wzięły także udział dwie osoby z klasy 4g : Maciej Pawełek i Klaudia Cywa.    

Podczas Dnia Otwartego WSIZ młodzież z liceum uczestniczyła w warsztatach  teatralnych  i w zajęciach z autoprezentacji, a klasa 4r1 brała udział w warsztatach graficznych. Zajęcia zostały zorganizowane przez pracowników naukowych w nowoczesnych salach wykładowych z wykorzystaniem  profesjonalnego sprzętu technicznego.

W ramach Dnia Otwartego młodzi ludzie mogli poznać  uczelnię i jej nowoczesny Campus znajdujący się w malowniczej Kielnarowej koło Tyczyna. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała zwiedzaniu całego terenu Campusu.

W czasie wolnym od zajęć uczniowie mogli zapoznać się z wieloma  atrakcjami przygotowanymi na stoiskach wystawowych Kół Naukowych WSIZ, Samorządu Studenckiego, Akademickiego Związku Sportowego oraz Działu Rekrutacji.

W Strefie Relaksu organizatorzy przygotowali warsztaty taneczne i gorący poczęstunek dla wszystkich uczestników wycieczki. 

85764283141a8a425a4bfeaad792fd5e-0 85764283141a8a425a4bfeaad792fd5e-1

PODZIĘKOWANIE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W DĘBICY

PODZIĘKOWANIE  DLA  ZESPOŁU  SZKÓŁ  EKONOMICZNYCH W DĘBICY  ZA  UDZIAŁ  W  PROGRAMIE  EDUKACYJNYM „KULTURA BEZPIECZEŃSTWA”

 

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy otrzymał podziękowanie za udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w roku szkolnym 2021/2022.  

Celem prowadzonych działań w ramach realizacji programu „Kultura bezpieczeństwa” było rozpowszechnienie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy z zakresu prawa pracy oraz informacji dotyczących zagrożeń występujących w środowisku pracy.

28 października 2022 roku w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie odbyło się szkolenie dla nauczycieli z zakresu prawa pracy i przepisów BHP. Podczas szkolenia rozdawano świadectwa uczestnictwa w programie dla nauczycieli, którzy przeprowadzili lekcje na temat prawa pracy i przepisów BHP oraz zorganizowali na etapie szkolnym konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Podziękowanie dla ZSE w Dębicy za udział w programie „Kultura bezpieczeństwa” odebrali uczestniczący w szkoleniu nauczyciele : Pan Michał Susz i Pani Małgorzata Ciurkot.

W obecnym roku szkolnym ZSE w Dębicy został ponownie zgłoszony do kolejnej edycji programu „Kultura bezpieczeństwa”.

PIP PIP3 PIP2

Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu „Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam”

4 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu „Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam”. Podczas podsumowania z prelekcją wystąpili:

  • Irena Nowak, prezes Fundacji Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie, która  opowiedziała o funkcjonowaniu Fundacji i przytuliska w Podgrodziu, w którym pomaga też jako wolontariuszka,
  • Agnieszka Majba – Pochwat, redaktor Obserwatora Lokalnego, absolwentka psychologii zwierząt oraz działaczka na rzecz zwierząt, która przybliżyła kwestie jak czują zwierzęta i jak je socjalizować po adopcji,
  • Michał Susz – prawnik z Prokuratury Rejonowej w Dębicy, który przedstawił kwestie praw zwierząt, konsekwencje wynikające z ich łamania i obowiązki człowieka względem zwierząt.

Celem II Powiatowego Konkursu ”Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam” dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich było: utrwalanie pozytywnych wzorców zachowań względem zwierząt, uwrażliwienie na ich los, przypomnienie o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się zwierzętami, upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, rozwijanie kompetencji kluczowych (informatycznych).  Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie prezentacji, zawierającej autorskie zdjęcia przedstawiające w ciekawy sposób relację człowieka ze zwierzętami i opiekę nad nimi oraz komentarz, opis relacji.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 10 szkół podstawowych oraz 43 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Powiat Dębicki, który podczas wydarzenia reprezentowali starosta Adam Pieniążek, Anna Wilczyńska, dyrektor Wydziału Edukacji oraz Joanna Przeworska – Erazmus inspektor Wydziału Edukacji.

Nagrodzeni w kategorii szkół podstawowych.

Wyróżnienie: Wiktoria Mazur z Zespołu Szkół w Pustkowie, opiekun Małgorzata Muniak,

Wyróżnienie:  Gabriel Wójcik ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dębicy, opiekun Małgorzata Kloc,

III miejsce: Klaudia Hamala ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, opiekun Angelika Dziadowiec,

II miejsce: Damian Prus ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, opiekun Małgorzata Kloc,

I miejsce: Nadia Paśko ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy, opiekun Katarzyna Skrzyniarz.

Nagrodzeni w kategorii szkół ponadpodstawowych:

Wyróżnienie: Zuzanna Orzechowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku, opiekun Mariola Świszcz,

Wyróżnienie: Nikola Kowal z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, opiekun Elżbieta Kurzawa

III miejsce: Kamila Madej z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, opiekun Irena Stawarz,

II miejsce: Aleksandra Pociask z Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy, opiekun Joanna Mrzygłód,

I miejsce:  Emilia Dziedzic z II iceum Ogólnokształcącego w Dębicy, opiekun Monika Kuczyńska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i  zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Za organizację konkursu i jego rozstrzygnięcia odpowiedzialni byli: Katarzyna Hajduk i Małgorzata Szot, za obsługę techniczną i medialną oraz pracę w komisji konkursowej: Damian Lis, za przygotowanie dekoracji: Sylwia Górz, za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska: Paulina Maziarka.