Daily Archives: 27 maja 2022

Warsztaty na temat „Rozliczeń z ZUS w ramach prowadzenia działalności gospodarczej”

W dniu 19 maja uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w warsztatach na temat „Rozliczeń z ZUS w ramach prowadzenia działalności gospodarczej”.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Dębicy.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z tematyką w świetle ustawy o ubezpieczeniach, zasadami wypełniania dokumentów ZUS (zgłoszeniowych i rozliczeniowych) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

Dziękujemy Paniom prowadzącym warsztaty i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wartościowych spotkań w ramach wieloletniej współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Sabina Rumin-Tworzydło i Joanna Chwał

IMG_20220519_095811383_2 IMG_20220519_093421510_2

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy w Sejmie

W dniu 24 maja b.r. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy na specjalne zaproszenie Posła na Sejm RP Jana Warzechy udali się do Warszawy, gdzie podczas zwiedzania gmachu Sejmu zostali zapoznani ze specyfiką pracy parlamentarnej i historią polskiego parlamentaryzmu. Poseł Warzecha przedstawił także proces legislacyjny, przywileje i obowiązki posłów, opowiedział ciekawostki związane z pracą poselską oraz o jego własnej drodze do Sejmu. Dzięki uprzejmości Pana Posła Uczniowie zwiedzili także PGE Stadion Narodowy, a On sam osobiście oprowadził Ich po Łazienkach Królewskich.