Daily Archives: 30 września 2021

Konkurs fotograficzny „Zwierzęta – lubię, szanuję, dbam”

kotipies

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego.

Celem Konkursu jest:

- przedstawienie zwierząt (domowych, dzikich, gospodarskich) jako przyjaciół człowieka,

- uwrażliwienie na ich los,

- przypomnienie o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się zwierzętami,

- upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Zadanie konkursowe polega na zrobieniu i przesłaniu w wersji elektronicznej 1 zdjęcia „Lubię zwierzęta, bo…” wraz z komentarzem (maksymalnie 5 zdań) na adres malgorzata.szot@ekonomik365.pl

Termin nadsyłania prac: do  3 listopada 2021 r.

Uroczyste rozstrzygnięcie: 9 listopada 2021 r. godz. 9.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Podczas rozstrzygnięcia konkursu odbędzie się konferencja poświęcona zwierzętom „Zwierzęta – lubię, szanuję, dbam”, na którą zapraszamy autorów prac z opiekunami. Organizator zastrzega możliwość zmiany formy rozstrzygnięcia konkursu o czym uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailowa oraz za pośrednictwem strony internetowej Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Szczegółowe informacje znajdują się  w Regulaminie Konkursu.

Sprzątanie Świata 2021 – „Myślę, więc nie śmiecę”

13 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja jest lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.

Podczas akcji uczniowie klasy 3g zbierali nieczystości  z wyznaczonego terenu lasu  nad Braciejową Obszar Natura 2000. Akcja połączona była z ogniskiem  oraz zajęciami  z zakresu edukacji ekologicznej – poszukiwanie skutecznych rozwiązań na ograniczenie ilości odpadów.

Koordynatorem akcji było Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Dębica.

Opiekę nad uczniami w trakcie „Sprzątania Świata” sprawowały: Małgorzata Cioch i Małgorzata Szot.

All-focus

All-focus IMG_20210913_110707 (1)

All-focus All-focus