Daily Archives: 18 listopada 2019

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – DĘBICA 2019

Miło nam poinformować, ze w dniu
27 listopada 2019
odbywać się będą
Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – DĘBICA 2019

Miejsce spotkań: Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20

Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia targów. Skorzystajcie z szansy bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które przygotowały dla Was profesjonalną ofertę. Będziecie mogli rozmawiać z pracownikami i studentami poszczególnych uczelni. To najbardziej wiarygodne źródło, pytajcie o wszystko: zasady rekrutacji, warunki studiowania, zakwaterowanie – domy studenckie, stypendia, wymianę studencką z uczelniami zagranicznymi. Przekonacie się o słuszności podjętej już decyzji o wyborze uczelni, bądź też poszukacie innej. Jest jeszcze czas na korektę swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów jak i wyboru przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji. W profesjonalnie przygotowanych stoiskach ze swoją ofertą czekają na Was pracownicy działów promocji oraz studenci poszczególnych uczelni.

Do zobaczenia na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych DĘBICA 2019-11-16

Patronat Honorowy: Starosta Powiatu Dębickiego

Partner Spotkań Edukacyjnych: Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

Patronat Medialny:
www.kierunkistudiow.pl  
www.pomaturze.pl

Organizator:
www.tetrix.pl

PlakatA3_DEBICA

Centrum Nauki Kopernik ponownie zawita do Dębicy!

23 listopada br. przyjedzie do Dębicy Centrum Nauki Kopernik.
Rodzinny Piknik Naukowy „Potęga umysłu – radość i zabawa” udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Pod okiem animatorów warszawskiego Centrum Nauki Kopernik uczestnicy pikniku będą mogli dowiedzieć się: Ile waży powietrze, które jest nad nami? Skąd się bierze ciśnienie atmosferyczne? Dlaczego alpiniści nie mogą odpocząć przy szklance mocnej herbaty? Na stoisku pt. „Muzyka” zwiedzający dowiedzą się: Czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Jak działa metronom? Czy wszystko może być instrumentem?

Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i  II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy serdecznie zapraszają 23 listopada 2019 r. (sobota) na to wspaniałe wydarzenie, które odbędzie się w budynku II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przy ul. Sportowej 24 od godz. 9.00 do godz. 15.00.  Będzie można zobaczyć ponad 20 fantastycznych pokazów i prezentacji przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób.

W ramach wydarzenia 22 listopada 2019 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali gimnastycznej odbędzie się także wyjątkowe spotkanie z generałem Mirosławem Hermaszewskim – lotnikiem i kosmonautą. Pierwszym i jedynym w dotychczasowej historii Polakiem, który odbył lot w kosmos.

Dlaczego  Piknik Naukowy „Potęga umysłu – radość i zabawa” jest tak interesujący? Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem.

„To wielkie święto nauki połączone z zabawą – tak w skrócie można opisać nasz Rodzinny Piknik Naukowy. Szykuje się prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie nie tylko dobrą zabawę, ale też są spragnieni wiedzy i ciekawi świata. To druga edycja imprezy, której celem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, przedstawienie ciekawostek i pokazów z astronomii i robotyki, a także interaktywnych eksperymentów oraz prezentacji historycznych. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie” - mówi Marta Czekaj – prezes Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”, dyrektor II LO w Dębicy.

Piknik jest więc okazją do spędzenia wspólnego czasu dla całej rodziny. Podczas pokazów, prezentacji, warsztatów zachęcamy do zadawania pytań, wchodzenia w dialog z prezenterami, a tym samym do pogłębiania Waszej wiedzy. Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców powiatów dębickiego, mieleckiego oraz ropczycko-sędziszowskiego. Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!!!

Więcej informacji już wkrótce na stronach internetowych:
https://www.facebook.com/events/384679929087382/,
 http://2lo-debica.ppe.edu.pl/,
www.debica.pl,

Rodzinny Piknik Naukowy jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Patronat honorowy objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębicy i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Partnerami Pikniku są: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, Planetarium ASTRODOM w Krośnie, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski (m.in. Koło Naukowe Przyrodników na Wydziale Biologiczno-Rolniczym), Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dębicy, Szkoła Brytania Języki Świata w Dębicy i Wodociągi Dębickie Sp. z o.o.

Patronat medialny objęli: „Obserwator Lokalny”, Dębica.TV,  Polska Telewizja Regionalna, TVP 3 Rzeszów.

potega_umyslu_plakat2-mały potega_umyslu_program_nastrone-mały

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W poniedziałek 11 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się o godz. 10:15 na Placu Gryfitów przy figurze Matki Bożej Niepokalanej w Dębicy. W tym roku mija dokładnie setna rocznica wzniesienia tej figury, jako wotum wdzięczności dębiczan za odzyskaną niepodległość. Uroczystość rozpoczął ks. Józef Dobosz słowami modlitwy ks. Piotra Skargi. Burmistrz Dębicy wraz z posłami i samorządowcami złożył wieniec kwiatów. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do kościoła pw. św. Jadwigi, gdzie odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy w asyście wojska, Miejskiej Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych wszyscy uczestnicy obchodów udali się na rynek. O godz. 11:45 pod Pomnikiem Niepodległości rozpoczęła się oficjalna część ceremonii. Najpierw odbył się przegląd kompanii honorowej Wojska Polskiego po czym dowódca uroczystości złożył meldunek. W samo południe w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do HYMNU” odśpiewano hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej.  Po hymnie odczytano Apel Pamięci i nastąpiło oddanie salwy honorowej. Pod koniec uroczystości wyznaczone delegacje organizacji społecznych, władz miasta i powiatu złożyły wieńce oraz wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Zwieńczeniem tej części obchodów była defilada oddziałów wojskowych oraz śpiew pieśni patriotycznych. Szczególnymi gośćmi uroczystości byli członkowie rodziny pułkownika Adama Lazarowicza. ZSE reprezentowały uczennice klas: 1b1, 2a i 3c. 20191111_11403420191111_131107 received_2519914551578043