Daily Archives: 27 września 2018

Podziękowania z białoruskiego WSIELUBIA :) ! – akcja „Dar Serca Dla Białorusi”

Wsielub – to nazwa białoruskiej miejscowości, do której trafił dar serca społeczności naszej szkoły. Z relacji uczestników wycieczki  wiozącej „nasze prezenty” wynika, że zabawki, przybory szkolne, kosmetyki, odzież i produkty żywnościowe wypełniły niemal po brzegi bagażnik autokaru, a co najważniejsze sprawiły wiele radości i wywoływały łzy wzruszenia na twarzach osób obdarowanych.
Na ręce Pana Dyrektora przekazane zostało pisemne podziękowanie „za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność”.
Dziękujemy Wam, kochani nauczyciele i uczniowie. Kolejny raz daliście dowód ofiarności i wielkiego serca. Przed nami zapewne kolejne akcje i kolejne okazje do rozsiewania dobra. Każdy ofiarowany drobiazg dowodzi tego, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” ( Jan Paweł II).
Ksiądz Witalij Cybulski, proboszcz parafii we Wsielubiu, odprawi
28 września ( piątek) o godz. 9:30 Mszę św.
o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla pracowników i uczniów
Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.
Zapraszamy, by łączyć się duchowo :)
03
04 01 02

Europejski Dzień Języków

Jak co roku, 26. września stał się okazją do poświęcenia nieco większej uwagi językom obcym nauczanym w naszej szkole. Jako że w roku 2018 obchodzimy również 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, do grona celebrowanych mów obcych dołączył nasz język rodzimy. A oto szczegóły tegorocznego przedsięwzięcia.

Sala 03 na kilka godzin zamieniła się w salę kinową, gdzie pani Małgorzata Cioch zaznajamiała uczniów naszej szkoły z tajnikami języka niemieckiego przy pomocy rozlicznych materiałów multimedialnych, dzięki którym rzeczony język okazał się być i łatwy i przyjemny.

DJO

Sala 02 w magicznych rękach pani Beaty Chmielewskiej przemieniła się w krainę angielskich idiomów, które uroczymi obrazkami spoglądały przyjaźnie na zgromadzoną młodzież i niepostrzeżenie przemykały do otwartych młodych umysłów. Rzeczona sala stała się również swoistym domem gry, gdzie rozgorączkowane dłonie naszych uczniów układały domina językowe w walce o bardzo dobre oceny z aktywności.

djo1a

Sala 05 natomiast stała się  komnatą tajemnic języka polskiego, w której panie Marcelina Zielińska i Katarzyna Hajduk poprowadziły zgromadzoną dziatwę przez meandry mowy ojczystej najeżone zadziwiającymi archaizmami i iście przerażającymi łamańcami językowymi.

djo2

Niewątpliwą atrakcją był poczęstunek zorganizowany przez uczniów klas 4g2, 4g1, 4r, 4b oraz 3r, który stanowił przepustkę do świata słodkości rodem z niemieckich landów, Wysp Brytyjskich oraz polskich rodzimych smaków.

djo3

Staraliśmy się również zachęcić młodzież Ekonomika do skorzystania ze zbiorów Biblioteczki Języków Obcych, która od wielu lat stanowi nieodzowną pomoc w zgłębianiu wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego.

djo4

Niewątpliwie zaskakującym elementem całego przedwsięzięcia była obecność niezwykle uroczej Jany, która przybyła do naszej szkoły jako opiekunka praktykantek z Niemiec, nad którymi Zespół Szkół Ekonomicznych roztoczył opiekę podczas ich pobytu w Polsce. Jana biegle władająca językiem niemieckim i angielskim stanowiła nie lada atrakcję zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, którzy w praktyce mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.

djo5

Mamy nadzieję, że tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków rozbudzą pasje językowe w sercach i umysłach uczniów Ekonomika, co znajdzie swój wyraz choćby w zbliżającym się próbnym egzaminie maturalnym. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.