Daily Archives: 19 stycznia 2018

Międzyszkolne Spotkanie Opłatkowe – 2018

9 stycznia  „Ekonomikowi” przypadło zorganizowanie Międzyszkolnego Spotkania Opłatkowego. W przygotowania włączyli się nauczyciele i uczniowie, którzy zatroszczyli się o to, by każdy punkt programu stał na wysokim poziomie.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 17.00, której przewodniczył ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJP II.  Kapłani i licznie zgromadzeni wierni modlili się o  Boże błogosławieństwo w  nowym roku dla szkół z terenu parafii MB Anielskiej oraz w intencji czynnych i emerytowanych pracowników naszych szkół i ich rodzin, w modlitwie pamiętano także o tych którzy odeszli do wieczności.

Po Mszy św. panie Dyrektor zaprosiły zebranych na dalszą część uroczystości. Najpierw uczniowie ZSE zaprezentowali program artystyczny pt. „Czy nam nie dzisiaj Twoje święcą gwiazdy…?!”, w którym chwile refleksji ubogacały kolędy i utwory świąteczne. Piękną scenerię i wystrój zapewnił Zespół Nauczycieli Języków Obcych, poświęcając godziny na dekorowanie wnętrza Dolnego kościoła i sali widowiskowej gdzie miała miejsce druga część uroczystości.

Po występie przyszedł czas na życzenia i przełamanie się opłatkiem oraz na rozmowy przy suto zastawionym stole. Wszyscy nauczyciele włączyli się w to, by niczego nie brakowało a prym wiedli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych, którzy wraz ze swoimi uczniami troszczyli się również o profesjonalną obsługę wszystkich gości.

Po zakończeniu, umocnieni na duchu i ciele z wiarą, nadzieją i miłością możemy rozpocząć nowy 2018 rok.

VIII POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

10 stycznia 2018 r.  po raz ósmy odbył się  Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Ta prestiżowa impreza organizowana przez MOK Dębica w tym roku miała miejsce w D.K. „Kosmos”. W przeglądzie  rywalizowało łącznie około 30 młodych wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych oraz klas 7 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Wiktoria Kosińska z klasy IIIG2 oraz Katarzyna Maziarka z klasy IG1 Przepięknie wykonana przez Wiktorię kolęda  „Mizerna Cicha” zasłużyła na wyróżnienie jury. Kasia zaprezentowała pastorałkę pt. „Są Takie Święta” i co prawda nie zdobyła jeszcze miejsca na podium, ale „zaliczyła” swój chrzest na scenie. Dziewczynom akompaniował na gitarze klasycznej Michał Dziadosz z klasy IIIA, któremu wszyscy dziękujemy za cierpliwość, rzetelność i pełny profesjonalizm.

Na scenie wystąpiła również nasza uczennica Kinga Kochan z klasy IIIB, która oczarowała publiczność  „Kolędą Maryi” . Kinga została zgłoszona przez Scholę działającą przy  Parafii Serca Jezusowego w Latoszynie ale jesteśmy dumni z zajętego przez nią III miejsca!

Dziękuję serdecznie moim wspaniałym podopiecznym: Wiktorii, Kasi, Michałowi i Kindze, którzy włożyli  100% serca i ciężkiej pracy, aby godnie reprezentować siebie i Ekonomik.

Opiekun

Marta Cabaj

26240423_905911222917979_8671196062653818242_o