Daily Archives: 15 października 2017

OTRZĘSINY LICEALNE W „EKONOMIKU” – CZYLI SZTOS IMPREZA DLA DĘBICKIEJ MŁODZIEŻY!

Upłynęło zaledwie kilka miesięcy od pamiętnego Karnawału 2017, a za nami kolejna już, fenomenalna impreza w dębickim „Ekonomiku”! W czwartkowy wieczór (28 września) młodzież z „Kwiatka”, „Mechanika”, „Jagiełły”,”Wuchu”, 2LO, oraz oczywiście „Ekonomika” spotkała się na Wielkiej Integracji w murach placówki z 80-letnią tradycją. Na kilka godzin popularny „Zakon” przeobraził się w klub dyskotekowy z górnej półki….

Na początku września Samorząd Uczniowski rozpoczął intensywne przygotowania do dyskoteki, która tak jak zresztą obiecywaliśmy, miała przebić lutową zabawę. Zadanie to nie wydawało się łatwe, lecz posiadając kompetentną ekipę, odpowiednią strategię i stosując efektywne techniki marketingowo-promocyjne można było zaryzykować stwierdzenie, iż plan się powiedzie. Pamiętny Karnawał przyciągnął do naszej szkoły ponad 250 osób, co już wtedy dało najlepszy wynik frekwencji na tego typu wydarzeniach od lat. Rezultat świetny, jednak po Otrzęsinach Licealnych, szybko spadł on na drugi stopień podium….

Już po godzinie 17.00 Formacja Muzyczna Tobi rozgrzewała sprzęt, by po przybyciu młodzieży odpalić prawdziwe  fajerwerki. Nie zawiodła nas oczywiście Kefaja 29, która przygotowała dla gości katering w postaci mini-kanapeczek. Na stołach nie zabrakło również wypieków uczniów, jak choćby pyszne ciasta Wiktorii i Natalii z 3B czy apetyczne pieguski wykonane przez Izabelę oraz Wiktorię z 1B. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przyjmował imprezowiczów, nie nadążając z zapisywaniem ich na listy, gdyż liczba uczestników zabawy przerosła najśmielsze oczekiwania. W pewnym momencie istniało „zagrożenie” imprezą masową i pewnie, gdyby odbywała się ona w piątek, to musielibyśmy mocno kombinować albo po prostu wprowadzić limit. Ostatecznie na Otrzęsinach Licealnych w dębickim „Ekonomiku” zameldowało się UWAGA – PONAD 450 UCZNIÓW (byli także wierni absolwenci). Na potrzeby dyskoteki zamówiliśmy specjalną pieczątkę „Ekonomik Party”, a także opaski fluorescencyjne. Nasz team przez blisko 2 tygodnie pozyskiwał sponsorów, choć po sukcesie Karnawału niektóre firmy, widząc krążący w sieci plakat i wydarzenie, zgłaszały się do nas same.

Po nieśmiałym początku, zwłaszcza pierwszoklasistów przyklejonych do ścian i wpatrujących się w parkiet jak „szpok w 50 groszy”, w końcu coś zaczęło się dziać. Tutaj najbardziej zauważalny był brak pani Joanny Chwał, która rozkręcała ostatnią dyskę, a i teraz zapewne pokazałaby młodym jak należy baunsować. DJ raz po raz miksował muzykę, trafiając w gusta wszystkich uczestników, a sala szybko wypełniła się po brzegi. Nauczyciele, którzy pierwszy raz sprawowali opiekę podczas dyskoteki nie dowierzali własnym oczom, widząc przed sobą chmarę roześmianych i roztańczonych imprezowiczów. W szoku był też zapewne pan Mariusz (kończący zwykle to co dobre), o którym wspomnimy jeszcze na końcu tej relacji. Na Otrzęsinach Licealnych pojawiła się blisko 100-osobowa delegacja z „Kwiatka” oraz solidne liczby z „Jagiełły” (70), 2LO (50) i Mechanika (40). Nie zabrakło oczywiście wzorowych absolwentów – między innymi słynnej pary – Marcina i Sylwii z 5A, czy lasek z 5B od pani Gosi Cioch – Marzenki, Weronki oraz Kini. Co ciekawe, z zaproszenia skorzystali „imigranci” z Pilzna, Sędziszowa, Ropczyc, a nawet…Tarnowa i Rzeszowa! No i nie możemy zapomnieć o naszym instagramowym modelu, Norbercie, który zjawił się w towarzystwie uroczej Izabeli. Z godziny na godzinę rosła temperatura sali od ciał rozgrzanych egzotycznymi rytmami. Pop, latino, disco polo i elektro dawkowane w wysublimowany sposób zapewniało nie lada zabawę, a spragnionym wody duszyczkom z pomocą spieszył nieoceniony pan Tadeusz Badowski, który kursował do „Małpki” po kolejne zgrzewki … mineralnej.

W połowie imprezy Samorząd Uczniowski zaplanował małą niespodziankę. Oprócz standardowej loterii, gdzie co godzinę DJ podawał szczęśliwców do odbioru nagród, mieliśmy także 100 balonów, w których ukryte były dodatkowe fanty od naszych sponsorów. O 20.05 rozpoczęło się zbiorowe przebijanie, a po chwili na sali można było zaobserwować fruwające kebaby i naleśniki. Istne szaleństwo, eskalacja pozytywnych emocji, a także kupa śmiechu towarzysząca przy tego typu atrakcjach. Pod koniec dyskoteki grono pedagogiczne wraz z SU wybrało Króla oraz Królową parkietu, a patronat sponsorski nad tym konkursem wzięły firmy Gartees, Kafeja 29, natomiast piękne szarfy sprezentowała Kwiaciarnia „INNA”. Jury zadecydowało, że najlepiej tańczącymi osobami Otrzęsin 2017 byli: Przemek Kubisztal oraz Agnieszka Muter.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i tak było też z naszą imprezą. Niektórzy mieli jeszcze nadzieję, że dyskoteka wydłuży się do rana – wróć, chociaż do północy, ale nic z tych rzeczy. O 22.20 przed salą gimnastyczną usłyszeliśmy charakterystyczne PING… po chwili otworzyły się drzwi windy i naszym oczom ukazała się mroczna postać w blasku świecących reflektorów. To pan Mariusz, „anioł śmierci”, zwiastujący koniec Otrzęsin. Po zapaleniu świateł starannie wyselekcjonowana ekipa remontowo-budowlano-sprzątająca zabrała się do pracy, czyli „ogarnięcia” sali gimnastycznej oraz szatni. W tej profesji znakomicie odnaleźli się między innymi Konrad i Dominik z 1G2, a także sprytne dziewczyny z 1A, jednak największym kunsztem wykazał się Jakub W. z 1B, który mopem włada lepiej niż Pan Wołodyjowski szablą…

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE, NATOMIAST SPONSOROM ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD!

WIDZIMY SIĘ W LUTYM – NA JEDYNYM W SWOIM RODZAJU KARNAWALE W EKONOMIKU!