Daily Archives: 1 października 2017

XIII Szkolny Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w

XIII Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”,

który odbędzie się 25 października 2017 r. o godzinie 8:50  w ZSE w Dębicy.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, klasa) należy kierować do nauczycieli języka angielskiego do 20 października 2017 r. 

5 najlepszych uczniów weźmie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 15 marca 2018 r.
Na zwycięzców konkursu, zarówno w eliminacjach szkolnych jak i powiatowych czekają drobne nagrody:D 

Materiały oraz szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać  na stronach http://projectbritain.com/,  www.great-britain.co.uk http://www.50states.com/  oraz u p. M. Cabaj lub p. A. Wolak. 

 Regulamin konkursu –> kliknij, aby wyświetlić

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Po uroczystym otwarciu dokonanym przez panią dyrektor Marię Strzyż, młodzież klas drugich i trzecich miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Agnieszkę Wodzień. Uczniowie mogli się z niej dowiedzieć m.in. o technikach skutecznego uczenia się języków obcych i powodach, dla których warto uczyć się języków.
Następnie pani Agnieszka zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, którą było rozwiązywanie quizu sprawdzającego wiedzę z zakresu językoznawstwa. Quiz został przygotowany w aplikacji Kahoot, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów.
Zwycięskie drużyny otrzymały niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa językowe, Polskiego Przedstawiciela Rady Europy, jak i samą prowadzącą.
Wspólnie spędzony czas uatrakcyjniały gustowne dekoracje o tematyce językoznawczej przygotowane przez panie: Małgorzatę Cioch, Katarzynę Hajduk i Marcelinę Strzałkę.
Pieczę nad sprzętem nagłaśniającym i multimedialnym sprawował pan Jacek Staniec.
Pozostaje mieć nadzieję, że 45 minut spędzone w bliskim kontakcie z rozlicznymi bodźcami językowymi przyczyni się do wzrostu motywacji do uczenia się języków obcych wśród młodzieży naszej szkoły.

Lekkoatletyczne zawody w Mielcu

25 września 2017r. dziewczęta i chłopcy z Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w drużynowych lekkoatletycznych zawodach sportowych w Mielcu.

W konkurencjach rywalizowała młodzież z kilkunastu szkół na bardzo wysokim poziomie, można było oglądać m/in. bieg na 100m, 400m, 1500m, sztafetę 4×100 oraz skok w dal i pchnięcie kulą.

W rywalizacji chłopców wzięli udział następujący uczniowie: Mirosław Maduzia, Szymon Wodzień, Waldemar Jodłowski, Karol Ligęska, , Jakub Sztorc, Marek Wadas, Tomasz Sysło, Paweł Fołta, Dominik Drąg, Michał Kozak, Adrian Ciołek, Karol Mądro, Przemysław Niemiec, Kacper Dąbrowski, Dominik Petryk.

Opiekę sprawował Grzegorz Mytkoś.

20170925_103051

20170925_103228 20170925_124136