Daily Archives: 10 września 2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Po mszy świętej odprawionej w kościele pw. Ducha Świętego odbyła się akademia przygotowana przez Zespół Przedmiotów Ekonomicznych. Prowadzący Kinga Piwowarczyk oraz Marcin Gawlik z klasy 3b, szczególnie ciepłe słowa skierowali do pierwszoklasistów i maturzystów.

Pan Dyrektor Krzysztof Górecki w swoim przemówieniu życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej  pracy dydaktyczno-wychowawczej i  z osiąganych wyników.
W swoim przemówieniu nawiązał do zmarłej nagle 19 sierpnia br. Marii Michalak – nauczycielki, która wiele lat pracowała w naszej szkole, ucząc przedmiotów gastronomicznych.

W części artystycznej upamiętniono rocznicę wybuchu II wojny światowej. Występowały w niej uczennice klasy 3b Weronika Greczycho oraz Aleksandra Staroń.

Tegoroczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego przebiegało w atmosferze skupienia i zadumy…

W części poświęconej pożegnaniu przez społeczność szkolną Pani Profesor Marii Michalak, głos zabrała Pani Joanna Chwał:

„Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili. Jest zawsze gościem nie na czas…. Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los … Zgasłaś nam jak świecy płomyk…. Bez buntu, bez słowa skargi. I tylko smutek bolesny
i pamięć żywa o Tobie w nas pozostanie. Wszyscy jesteśmy pogrążeni w żałobie. Brakuje nam słów, dlatego posłużę się słowami ks. J.
Twardowskiego:

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

 

Wzruszenie towarzyszyło również zebranym podczas deklamowania wiersza przez Panią Dominikę Pykę oraz projekcji prezentacji przygotowanej przez Pana Jacka Stańca- wspomnienie o zmarłej Pani Profesor Marii Michalak.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Nowy rok szkolny 2017/2018 został oficjalnie rozpoczęty.