Daily Archives: 6 marca 2017

EKONOMIK ZE SREBRNYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ HANDLOWYCH W FUTSALU!

W dniach 10-12 lutego we Wrocławiu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Szkół Handlowych w Piłce Nożnej Halowej, w których udział wzięła drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych z Dębicy. Popularny „Ekonomik” spisał się bardzo dobrze i wywalczył srebrny medal!

Świetny turniej rozegrali zwłaszcza Marek Kołodziej oraz Michał Marć, którzy otrzymali dodatkowo indywidualne wyróżnienia. Marek został uznany MVP zawodów, z kolei Michał najlepszym bramkarzem. GRATULACJE !

****

Drużyna w drodze po medal rozegrała 6 spotkań: 1remis, 4 zwycięstwa 1 porażka.

Klasyfikacja medalowa:

  1. ZS. Nr. Szczecinek
  2. ZSE Dębica
  3. ZSE Wrocław

EKONOMIK (Strzelcy):
Jakub Godek – 6
Marek Kołodziej – 5
Przemysław Syniec – 4
Łukasz Wadas – 3
Daniel Orkisz – 2
Marcin Skórski – 2
Radosław Sajdak – 1

****

TRENER WOJCIECH SZYDŁO:

- Muszę przyznać, że nasi chłopcy pokazali charakter i zagrali naprawdę dobry turniej. Mało brakowało, a z Wrocławia wrócilibyśmy ze złotem, no ale taki już jest futbol. W szatni, po ostatnim meczu, powtarzałem swoim podopiecznym, że wykonali kawał dobrej roboty. Jestem z nich bardzo dumny, tak jak dumna powinna być cała szkoła, którą reprezentowali – powiedział po turnieju trener Ekonomika, Wojciech Szydło.

- Marek Kołodziej i Michał Marć dostali w pełni zasłużone nagrody indywidualne – cieszy fakt, że sędziowie i organizatorzy docenili naszych graczy. W decydującym meczu zabrakło nieco koncentracji, przydarzyły się drobne wpadki, które rywale skrzętnie wykorzystali. Rywalizowaliśmy z kilkoma niezłymi ekipami, a sami też pokazaliśmy, że potrafimy kopać w piłkę. Mamy świetną, młodą mieszankę zawodników z Wisłoki, Igloopolu, Rzemieślnika – powiem szczerze, że byłem zaskoczony tym, jak szybko zawiązała się między nimi chemia i jak dobrze to wszystko funkcjonowało. Na pewno nie będziemy spoczywać na laurach i postaramy się w przyszłości sięgnąć po zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach – podsumował szkoleniowiec Zespołu Szkół Ekonomicznych.

- To jak duża determinacja drzemała w chłopakach pokazuje przypadek Radosława Sajdaka. Mimo fatalnego zbiegu okoliczności i pokrycia się w tym samym terminie turnieju ze studniówką, chłopak przyjechał na pierwszy dzień zawodów, pomógł kolegom w dwóch meczach (zdążył zapisać się na liście strzelców), po czym pojechał bezpośrednio z Wrocławia do Chotowej na bal maturalny (śmiech) – niesamowite – dodał trener Szydło.

MAREK KOŁODZIEJ (MVP TURNIEJU):

- Czujemy spory niedosyt, gdyż byliśmy tak blisko wygrania tego turnieju. Już w pierwszym meczu pechowo zremisowaliśmy. Przy stanie 2:0 oddaliśmy rywalom inicjatywę i w konsekwencji sami zmusiliśmy się do gonienia wyniku. Później wszystko szło jak z płatka, choć na pewno w pamięci pozostanie masa niewykorzystanych okazji. Przy lepszej skuteczności mogliśmy z Kubą Godkiem powalczyć o króla strzelców (śmiech) – powiedział Marek.

- Zajęliśmy drugie miejsce i trzeba to uszanować, lecz nawet rywale postrzegali nas jako faworytów do ostatecznego triumfu. To na pewno zobowiązuje i da jeszcze mocniejszego kopa na przyszłość. Dla mnie,jak i kilku kolegów z drużyny był to ostatni tego typu turniej, ale widać duży potencjał u młodych. Jeśli będą ze sobą współpracować, to przy trenerze Szydło mogą osiągnąć większy sukces. Dziękuję wszystkim z drużyny za zaangażowanie i tych kilka super chwil spędzonych we Wrocławiu ! – dodał MVP turnieju.

****

EKONOMIK (skład): Michał Marć, Marek Wadas, Łukasz Wadas, Radosław Sajdak, Marek Kołodziej, Marcin Skórski, Daniel Orkisz, Jakub Godek, Przemysław Syniec. Trener: Wojeciech Szydło

WP_20170211_09_09_30_Pro

 

WP_20170212_12_08_13_Pro

 

WP_20170212_12_19_10_Pro