Daily Archives: 27 września 2015

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę – 18 września 2015 roku

 Kościół liczy na Was, gdyż nieustannie potrzebuje waszej żywej wiary, entuzjazmu, twórczej miłości i dynamizmu nadziei”- mówił do maturzystów biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy Świętej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej .

W pielgrzymce uczestniczyło około 1,5 tys. maturzystów z terenu Diecezji Tarnowskiej. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie wszystkich klas czwartych , ksiądz Piotr Nalepa, wychowawcy i opiekunowie.

Podczas pobytu na Jasnej Górze młodzi ludzie uczestniczyli w eucharystii sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Mieli możliwość skorzystać z sakramentu pokuty oraz „osobiście” powierzyć swoje życie i czekające ich ważne egzaminy, Jasnogórskiej Królowej.

W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tam odbyło się spotkanie z siostrą Barbarą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która wygłosiła konferencję na temat świadectwa życia świętej siostry Faustyny oraz nowych form kultu Bożego Miłosierdzia. Spotkanie miało niepowtarzalny klimat, dobrze korespondujący z tajemnicą i głębią Bożego Miłosierdzia, które przyciąga co roku do Łagiewnik prawie dwa miliony pielgrzymów z ponad stu krajów.

Mamy nadzieję, że udział w pielgrzymce dał naszym maturzystom możliwość szczególnego, modlitewnego skupienia,  przyniósł nowe siły i motywację do nauki oraz pozytywnego działania.

 Opracowała :Beata Baszak i Barbara Podlasek