Daily Archives: 7 kwietnia 2015

Pierwsza pomoc w Ekonomiku

Każdy z nas może spotkać się z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia. Wiele ofiar wypadków umiera, ponieważ świadkowie nie umieją, bądź boją się udzielić pierwszej pomocy.

Na lekcjach Edukacji dla Bezpieczeństwa uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy będą mogli lepiej przygotować się do pomocy osobom w nagłym zagrożeniu życia, dzięki Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., która ufundowała profesjonalny defibrylator treningowy AED.

logo_debica

zse_pierwsza pomoc 2

Jest to już kolejna pomoc Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. w wyposażenie naszej szkoły w środki dydaktyczne służące do ćwiczeń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wcześniej otrzymaliśmy fantomy resuscytacyjne. Ćwiczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu umożliwiają kolejnym rocznikom uczniów opanowanie umiejętności w warunkach symulacyjnych tak, aby w  chwili, kiedy dojdzie do zdarzenia, mogli zareagować prawidłowo.

zse_pierwsza pomoc 1

„Przekazując defibrylator treningowy pragniemy pomóc pedagogom w jak najlepszym przygotowaniu uczniów, przyszłych uczestników ruchu drogowego, do udzielania pomocy ofiarom wypadków. Ich profesjonalna wiedza i praktyczne umiejętności to gwarancja, że w Dębicy i na Podkarpaciu będzie po prostu bezpieczniej” – powiedziała Monika Garduła, Menedżer ds. Public Relations Firmy Oponiarskiej Dębica S.A..

Bardzo dziękujemy za takie wsparcie.