Daily Archives: 5 kwietnia 2015

KONKURS „WIELKANOC NA POLSKIM STOLE”

 W dniu 26 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się już po raz  piąty konkurs gastronomiczny „Wielkanoc na polskim stole”.  W tym roku pod hasłem „Wielkanoc z przepisów mojej babci”.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas gastronomicznych. Wzięło w nim udział sześć drużyn: po dwie z klas IIg1 i  IIg2 oraz po jednej z  klas IIIg1 i III g2.

Drużyny miały za zadanie przygotować  potrawy wielkanocne w ilości co najmniej dwie o smaku słodkim i dwie o smaku słonym oraz zaaranżować stół wielkanocny.

Wszystkie prezentowane stoły wielkanocne były przygotowane  bardzo starannie i z wielkim  zaangażowaniem.    Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy gastronomicznej oraz znajomością polskich tradycji kulinarnych.

Publiczność   w drodze głosowania najwyżej oceniła stół przygotowany przez grupę    z klasy IIg2 i drużynie tej została przyznana główna nagroda w konkursie.

Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie otrzymały nagrody i dyplomy, które wręczył Pan Dyrektor  Krzysztof Górecki.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika.

W trakcie konkursu zostały zebrane receptury na potrawy prezentowane na stołach.  Powstanie z nich broszura potraw wielkanocnych, która wkrótce pojawi się na stronie internetowej” Ekonomika”.

Szczególne podziękowania dla Pań : Alicji Lipy, Zofii Szafińskiej oraz Grażyny Auguścik za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

Koordynator konkursu

Marta Wypasek