Daily Archives: 9 marca 2014

STUDNIA DLA POŁUDNIA

STUDNIA DLA POŁUDNIA

studnia0Uczniowie klas pierwszych, jak co roku, wzięli udział w akcji „Studnia dla Południa”. Akcja trwała 14 dni. W ten sposób młodzież naszej szkoły wsparła działania Polskiej Akcji Humanitarnej prowadzone w Somalii i Sudanie Południowym odnośnie budowy potrzebnych ujęć wodnych.

Najbardziej zaangażowana była klasa 1g1, która zebrała najwięcej datków, za co dostała dyplom oraz plakietki „zbieram wodę”. Podziękowania składam także uczniom pozostałych klas pierwszych, które aktywnie włączyły się do tej kampanii.

Akcja miała na celu zapoznanie uczniów z problemem dostępu do wody na świecie. Zebrane środki zostały przesłane na konto PAH przez koordynatora-p. K. Szafińską-Stepaniak.

studnia3 studnia1 studnia2

WODA DLA ŻYCIA

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Wody po raz kolejny organizowany jest szkolny konkurs chemiczny kierowany do uczniów klas pierwszych naszej szkoły.
woda0Tematem wiodącym w tym roku jest „WODA DLA ŻYCIA”, przedstawiona w formie fotografii.

Uczestnik może przesłać max 2 zdjęcia swojego autorstwa na wyżej wymieniony temat na adres: olimpia206@interia.pl. W temacie wiadomości należy wpisać „Konkurs o wodzie”. Termin nadsyłania prac upływa 17.03.2014 r. Uczestnik zobowiązany jest podać swoje imię, nazwisko oraz klasę. Po ustaleniu przez jury wyników, laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplom.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora-p.K.Szafińskiej-Stepaniak.

woda1